بلاگ

چه زمانی باید پرسنل کافی شاپ و رستوران اخراج شوند؟

چه زمانی باید پرسنل کافی شاپ و رستوران اخراج شوند؟

چه زمانی باید پرسنل کافی شاپ و رستوران اخراج شوند؟

زمانی که پرسنل کافی شاپ و رستوران بدون اطلاع غیبت می کنند ! و یا زمانی که مسئولیت ناپذیر بودن پرسنل

اخراج پرسنل : زمانی که پرسنل کافی شاپ و رستوران سر کار نمی آیند، همه دچار زحمت و سختی می شوند. مهمانان، همکاران، مدیران زیر فشار قرار میگیرند، احتمال سرویس دهی منظم در آن روز کمتر می شود و شما مجبور می شوید برای آن روز شخص جدیدی را استخدام کنید. غیبت پرسنل را جدی بگیرید. بعضی مواقع نیاز است به دیگر پرسنل نشان دهیم که وقتی همکاری به سر کار نمی آید و اطلاع هم نمی دهد، چه اتفاقی خواهد افتاد در این گونه مواقع که شخص سر کار نمی آید و اطلاعی هم نمی دهد مشخص است که احترامی برای دیگران قائل نیست و باید اخراج شود تا برای دیگران درس عبرتی شود. گاهی اوقات دلایل خوب و کافی وجود داربد که پرسنل را اخراج نکنید ولی عاقلانه تر است که فردی پر انرژی و جدید استخدام کنید.

اخراج پرسنل

مسئولیت ناپذیر بودن پرسنل

حرفه ای نبودن در کافه داری و رستوران داری برای این گونه پرسنل، در زمان کار در کیفیت سرویس دهی اثر می گذارد. مشکل عمده این است که پرسنل مسولیت ناپذیر تنبیه نمی شوند و این امر باعث می شود که دیگران هم الگوی بد بگیرند که یا کار مفیدی انجام ندهند و یا به موقع سر کار حاضر نشوند. تنبیه در کنار پاداش نتیجه شگفت انگیزی به همراه دارد. این امر سبب می شود که پرسنل کار را با جدیت انجام دهند. روزهایی که پرسنل مریض می شوند، شرایط فرق می کند یک راه مقابله با پرسنلی که بدون دلیل موجه از محل کار خود غیبت می کنند، تعغیرات در برنامه هفتگی است.

پرسنل کافی شاپ

بدون این که به آنها اطلاع دهید . هنگامی که شخصی برای شما کار می کند و جایگاه مهمی در کار مهمان داری ندارد، برای مقابله با عوارض بعدی بهترین کار این است که آن فرد اخراج شود. حتی اگر دیگران مجبور باشند دوبرابر کار کنند و یا خود شما جای او را پر کنید. شما می توانید در بدو استخدام پرسنل قراردادی را با آنها امضا کنید که بتوانید بر اساس همان قرار داد آنها را اخراج کنید. سیاست هایی که شما در این قرارداد دارید باید سیاست های قانونی باشد. و از جمله موارد بهداشتی و اخلاقی در آن ذکر شده باشد.

مواردی که باید سریعا منجر به حذف پرسنل شود شامل موارد زیر است:

  • استفاده از مواد مخدر در طول ساعات کاری
  • خشونت فیزیکی با همکاران در کافی شاپ یا رستوران و یا بعضا با مهمانان
  • اقدامات غیر قانونی از قبیل سرقت، اختلاس و یا تقلب در کارت اعتباری
  • غیبت های مکرر و یا تاخیر در ورود
  • پیروی نکردن از سیاست های رستوران و کافی شاپ

پرسنل رستوران

رفتارهایی که در بالا ذکر شد اصولا به اخراج پرسنل باید بیانجامد اما در برخی از موارد برای کارکنان کلیدی که قابلیت اصلاح داشته باشند را می توان از توبیخ، تعلیق و تذکر کتبی استفاده کرد.

سیاست سه منظوره در کافی شاپ و رستوران

  • نتیجه رفتار اول هشدار لفظی است
  • نتیجه رفتار دوم گزارش ثبت در فایل پرسنلی است
  • نتیجه تکرار سوم تعلیق یا فسخ قرارداد است

حسن این روش این است که پرسنل شانس بهتر شدن را دارند، اما اگر فرد از فرصت خود به نحو احسن استفاده نکرد، اسناد و مدارک او را اخراج می کند. همه باید در برابر سیاست های کافی شاپ و رستوران یکی باشند.


اولین مدرسه قهوه ایران | مدرسه قهوه ایران | Iran Coffee School

اولین مدرسه قهوه ایران

آموزش قهوه، باریستا و مدیریت کافی شاپ


با کلیک رو عکس زیر نمونه ویدیوهای آموزشی را در کانال آپارت ما مشاهده نمایید

https://irancoffeeschool.com/wp-content/uploads/2018/03/aparat_logo.png

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان شبانه روزی
از طریق واتساپ ارسال کنید