درباره ما بیشتر بدانید!

مدرسه قهوه ایران ، اولین فضای آکادمیک رسمی در حوزه ی قهوه و صنایع غذایی وابسته در ایران است که در پایان تمامی دوره های آموزشی خود ،مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به هنرجویان اعطا می نماید.

– تفکر شکل گیری مدرسه قهوه ایران ،ریشه در 33 سال سابقه ی کاری مدیریت هلدینگ آرگو در صنعت قهوه و صنایع وابسته دارد.

– هلدینگ آرگو در سال ۱۹۹۸ میلادی کار خود را در زمینه آموزش ،تجهیز و راه اندازی کافی شاپ آغاز نمود و در طی این سال ها تعداد زیادی پروژه را راه اندازی و پرسنل بسیاری برای کافی شاپ های سراسر کشور تربیت کرده است.

– در سال ۱۳۹۰ هلدینگ آرگو اقدام به راه اندازی مجموعه خانه باریستا ایران و مدرسه قهوه ایران نمود تا خدمات آموزش ، تجهیز و راه اندازی کافی شاپ به صورت کاملا استاندارد در ایران صورت بگیرد.

 

پلی میان آموزش و بازار کار

– با پیشرفت و توسعه هلدینگ آرگو و کارنامه درخشان در زمینه کارآفرینی و آموزش هنرجو و همچنین بالا رفتن تعداد متقاضیان آموزش ،که حاصل رضایت هنرجویان از کیفیت آموزش بود ،در سال ۱۳۹0 این هلدینگ تصمیم به تاسیس یک دپارتمان تخصصی آموزشی با نام خانه باریستا ایران و مدرسه قهوه ایران گرفت تا امر آموزش علاقه مندان ،در فضای آموزشی وسیع تر ،آکادمیک تر و با سرفصل های آموزشی بیشتری صورت پذیرد.

– رشد صنعت قهوه در ایران در چند سال گذشته با سرعت شگفت آوری انجام گرفته، هر روز شاهد بازگشایی کافه هایی با شکل و شمایل خاص و هزینه های بسیار بالا در سطح شهر هستیم. تعداد بالای کافه ها و فضای رقابتی بین آن ها باعث می شود تا مشتریان به دنبال کیفیت بیشتر باشند و داشتن کیفیت نیازمند به کارگیری نیروی کار حرفه ای است.

– سرمایه گذاران یا مدیران کافه ها و رستوران ها عموما در قسمت های مختلف مجموعه خود خلا نیروی حرفه ای را احساس می کنند و تامین نیروی انسانی متخصص بزرگترین دغدغه آن هاست.
همین نیاز باعث می شود تا فعالین این صنعت تلاش کنند که همیشه خود را از نظر دانش و تخصص به روز نگه دارند.

– این مجموعه با فراهم آوردن فضای آموزشی تئوری و همچنین کارگاه های عملی در یک مجموعه ، بستر مناسبی برای آموزش حرفه ای هنرجویان در زمینه های کاری مرتبط به صنعت قهوه را بوجود آورده است.

– همانطور که از نام مجموعه پیداست ، می بایست به صورت تخصصی به آموزش قهوه بپردازد ، اما با توجه به نیاز آموزشی بازار ، این مجموعه برآن شده تا از نظر آموزشی قسمت های مختلف این صنعت را پوشش دهد.
– مدرسه قهوه ایران دارای workshop تخصصی ، شامل سالن کنفرانس و کلاس های مجهز به ابزار آموزشی بروز دنیا و همچنین چندین کارگاه آموزش عملی می باشد.

کارگاه آموزشی که با دستگاه های به روز صنعت قهوه و نوشیدنی تجهیز شده و ظرفیت بالای آموزشی آن باعث می شود تعداد زیادی هنرجو به صورت هم زمان بتوانند نحوه ی کار با انواع دستگاه های آماده سازی نوشیدنی های سرد و گرم را تجربه کنند.

– تمامی تجهیزات ، ابزار و وسایل مورد نیاز آموزش قهوه، کافی شاپ، فراوری قهوه، میکسولوژی، آشپزی، شیرینی پزی، نان به صورت کلملا صنعتی در اختیار هنرجویان قرار میگیرد و امکان تکرار و تمرین برای آنها به راحتی محیی می شود.

 – این مجموعه  در زمینه های مختلف آموزش تمامی عناوین آموزش قهوه، آموزش فراوری قهوه ، آموزش کاپینگ قهوه، آموزش سنسوری قهوه ، آموزش باریستا، آموزش مدیریت کافی شاپ، آموزش میکسولوژی، آموزش آبمیوه بستنی، آموزش بستنی و جلاتو، آموزش تعمیرات دستگاه اسپرسو، آموزش کیک های کافه ای، آموزش صبحانه ملل، آموزش غذاهای کافه ای، آموزش غذاهای ایرانی ، آموزش غذاهای فرنگی، آموزش نان های حجیم و غیر حجیم و … مجهز و توانمند است.

– مربیانی که در امر آموزش کنارتان خواهند بود ،معتبرترین مدارک قهوه (انجمن تخصصی قهوه اروپا SCAE) ،در زمینه باریستا ،بروئینگ ،رُست و… در تمامی سطوح را دارا می باشند و مدرسه قهوه ایران با افتخار در بین ۳۰۰ دارنده دیپلم قهوه در دنیا حضور دارد. (SCAE Coffee Diploma)

– اتفاق مثبتی که در این سال ها در صنعت قهوه و نوشیدنی کشورمان شاهد آن هستیم ، برگزاری مسابقات مختلف در سطوح گوناگون می باشد که به فعالان این صنعت (در مقام برگزار کننده، شرکت کننده، داور و یا اسپانسر) اجازه می دهد تا بتوانند خود را بیشتر معرفی کنند.

– مدرسه قهوه ایران نیز در زمینه برگزاری مسابقات در دوره های مختلف نقش خود را به خوبی ایفا کرده است.

– اسپانسری برگزار کنندگان و همچنین شرکت کنندگان، برگزاری دوره های کالیبریشن داوری مسابقات، برگزاری دوره های آماده سازی شرکت کنندگان مسابقات، با حضور آقای دنیلو لودی (سر داور مسابقات جهانی قهوه و باریستا) از جمله تلاش های مدرسه قهوه ایران برای برگزاری هرچه با شکوه تر مسابقات بوده است. در قسمتی از این مجموعه(به صورت دائم) استیج مسابقات به صورت کاملا استاندارد طراحی شده تا شرکت کنندگان بتوانند در دوره های آمادگی مسابقات ، فضای استیج را تجربه کنند.

آموزش با ارائه مدرک بین المللی از وزارت کار و سازمان فنی حرفه ای کشور | آموزش دارای امتیاز مهاجرت و درخواست ویزای کار

استفاده از مدرک فنی و حرفه ای جهت تسهیل در صدور ویزا بعنوان یک مدرک رسمی و بین المللی که در کشورهای عضو سازمان جهانی کار مورد پذیرش می باشد.

مدرک فنی حرفه ای در 160 کشور دنیا قابل ارائه می یاشد. کلیک کنید…

مدرسه قهوه ایران در رسانه ها

ویدیوهای ما در رسانه‌ها

گزارش دیدنی تی وی پلاس از اولین مدرسه قهوه ایران

گزارش جامع شبکه تلوزیونی العالم از اولین مدرسه قهوه ایران

– همانطور که از نام مجموعه پیداست ، می بایست به صورت تخصصی به آموزش قهوه بپردازد ، اما با توجه به نیاز آموزشی بازار ، این مجموعه برآن شده تا از نظر آموزشی قسمت های مختلف این صنعت را پوشش دهد.
مدرسه قهوه ایران دارای چندین ورکشاپ تخصصی ، شامل سالن های کنفرانس، کلاس های مجهز به کاملترین تجهیزات و امکانات و ابزارهای آموزشی بروز دنیا که همزمان تمام هنرجویان می توانند کار عملی را انحام دهند. 

کارگاه های ما با دستگاه های به روز صنعت قهوه و کافی شاپ تجهیز شده و ظرفیت بالای آموزشی آن باعث می شود تعداد زیادی هنرجو به صورت هم زمان بتوانند نحوه ی کار با انواع دستگاه های آماده سازی نوشیدنی های سرد و گرم را تجربه کنند. 

همچنین کارگاه تخصصی میکسولوژی برشته کاری قهوه، کارگاه تخصصی کیک های کافه ای و کارگاه مجهز برای آشپزی فست فود؛ نان حجیم و چندین کارگاه عملی استاندارد

فولاد شریفی | مدرک بین المللی دوره تخصصی قهوه ، باریستا و مدیریت کافی شاپ

نظرات برخی از شرکت کنندگان در دوره های مدرسه قهوه ایران

مدرسه قهوه ایران | نمایندگی تبریز

نمایندگی تبریز

مدرسه قهوه ایران | نمایندگی اصفهان

نمایندگی اصفهان

مدرسه قهوه ایران | نمایندگی شیراز

نمایندگی شیراز

مدرسه قهوه ایران | نمایندگی مشهد

نمایندگی مشهد

مراحل آغاز به کار و رشد مدرسه قهوه ایران

دپارتمان ها

دپارتمان ها | سایر خدمات مدرسه قهوه ایران | مشاهده بیشتر

نمایندگی ها

نمایندگی های مدرسه قهوه ایران

نمایندگی های مدرسه قهوه ایران به صورت هماهنگ و یکپارچه دوره های آموزشی را برگزار می نمایند.مشاهده بیشتر

عناوین دوره ها

آموزش | عناوین و سرفصل هاي دوره هاي آموزشی مدرسه قهوه ایران | مشاهده بیشتر