بلاگ

آموزش كيك شكلاتى

 

مواد لازم ( براى ۱۰ – ۱۲نفر)

آرد سفيد ۶۰۰گرم
پودر شكر ۱۲۰گرم
بكينگ پودر يك قاشق چايخورى
كره ۳۰۰ گرم
زرده تخم مرغ ۴عدد
شير ۴قاشق غذاخورى
شكلات سفيد تخته اى ۲۲۵گرم

طرز تهيه
۱ – در يك كاسه بزرگ آرد،
پودر شكر و بكينگ پودر را با هم مخلوط كنيد. كره را اضافه كرده و با نوك انگشت مالش بدهيد تا بطور يكنواخت مخلوط شود.
۲ – زرده تخم مرغ و شير را با چنگال بزنيد. آن را به مواد بالا اضافه كرده و با كمك دست آن را خوب مالش دهيد تا خمير به دست آمده به دست نچسبد. مقدارى آرد روى يك سطح صاف پاشيده و خمير را روى آن مجدداً مالش دهيد. خمير را به سه قسمت مساوى تقسيم كنيد و هريك را در داخل نايلون قرارداده و در يخچال بگذاريد.
۳ – فر را روى ۱۹۰ درجه سانتيگراد يا (۳۷۵درجه فارنهايت) براى مدت ۵دقيقه گرم كنيد. داخل ظرف كيك را با روغن چرب كنيد.
۴ – يك قسمت از خمير را داخل ظرف كيك پهن كنيد (دو قسمت ديگر را در يخچال نگه داريد.) كيك را براى مدت ۱۵ تا ۲۰دقيقه داخل فر قرار دهيد تا رنگ آن طلايى شود. كيك را از فر درآورده و بگذاريد سرد شود. آن را به آرامى از داخل ظرف خارج كنيد. فر را روى ۱۷۰درجه سانتيگراد يا۳۲۵درجه فارنهايت تنظيم كنيد.
۵ – مقدارى آب را در ماهيتابه بجوشانيد و حرارت زير آن را كم كنيد تا به آرامى به جوشيدن ادامه دهد. تكه هاى شكلات را داخل يك كاسه ريخته و آن را در ماهيتابه بگذاريد تا با حرارت غيرمستقيم ذوب شود. پس از اينكه كمى سرد شد، شكلات را با قسمت ديگرى از خمير خوب مخلوط كنيد. اين خمير را نيز داخل ظرف كيك چرب شده بريزيد.
۶ – قسمت سوم خمير را به ۱۰ قسمت مساوى تقسيم كرده و روى يك سطح صاف آرد بپاشيد و هريك از تكه هاى فوق را به شكل يك لوله ۲۳سانتيمترى درآوريد.
۷ – ۵ تكه از خميرهاى لوله اى شكل را با فاصله ۴سانتيمتر از يكديگر روى خمير داخل ظرف به صورت افقى بچينيد.
۸ – ۵ تكه ديگر را روى لوله هاى قبلى به شكل اريب و عمودى قرار دهيد.
۹ – كيك را به مدت ۵۰ تا ۶۰دقيقه داخل فر بگذاريد. سپس آن را از فر درآوريد و بعد از اينكه سرد شد، كيك را از ظرف خارج كرده و روى لايه قبلى قرار دهيد. در صورت تمايل مى توانيد روى كيك را با شكلات، پودر شكر و يا مربا تزيين كنيد.
۱۰ – وقتى كيك خودش را گرفت به كمك يك چاقوى تيغه پهن اطراف كيك را از قالب جدا كنيد، كف كيك هم بايد از قالب جداباشد. به آرامى آن را درون ظرف ديگرى بگردانيد.

((كپي برداري با حفظ منبع مجاز مي باشد  http://www.coffeeeshop.زخئ

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان شبانه روزی
از طریق واتساپ ارسال کنید