سوالات متداول

سوالات متداول درباره مدرسه قهوه ایران و شرایط دوره ها

مدرسه قهوه ایران با مجوز رسمی از وزارت کار و سازمان فنی حرفه ای

مدرسه قهوه ایران ، اولین فضای آکادمیک رسمی در حوزه ی قهوه و صنایع غذایی وابسته در ایران است که در پایان تمامی دوره های آموزشی خود ،مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به هنرجویان اعطا می نماید.

تفکر شکل گیری مدرسه قهوه ایران ، ریشه در 33 سال سابقه ی کاری مدیریت این محموعه در صنعت قهوه، کافی شاپ و صنایع وابسته دارد.

شما هم به 25000 هنرجوی مدرسه قهوه ایران بپیوندید.

نحوه تشخیص معتبر بودن موسسات آموزشی آزاد/امکان استعلام صحت مدرک

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش فضای مجازی، افراد به راحتی و با کمترین هزینه می‌توانند در سطح وسیعی کسب‌وکار و فعالیت خود را معرفی و توجه طیف گسترده‌ای از مخاطبان را جلب کنند. یکی از انواع تبلیغاتی که به تعداد زیاد در فضای مجازی و حتی بر در و دیوار خیابان‌های شهر دیده می‌شود، مربوط به برگزاری دوره‌های مختلف قهوه، باریستا، کافی شاپ و … با مدرک بین المللی و حتی مدرک جعلی فنی حرفه ای است.

پیش از آغاز این مطلب باید بگوییم در وهله اول برای مدرسه قهوه ایران مبحث یادگیری، سبک آموزش، محتوای آموزش و متدهای آموزشی مهم است، نه مدرک و گواهینامه آموزشی

نکته اول : کدام مدرک و گواهینامه آموزشی باریستا معتبر است؟ و چگونه گواهینامه بین المللی معتبر را شناسایی کنیم؟

قبل از هر چیز برای تبلیغات دروغینی که افراد و آموزشگاه های غیر مجاز در فضای مجازی منتشر میکنند گول نخورید.

اولین اقدامی که انجام میدهید نام شخص تبلیغ کننده و نام آموزشگاه را از اداره کار و سازمان فنی حرفه ای استعلام نمایید و اعتبار سنجی کنید.

در صورت امکان حضوری قبل از پرداخت هیچگونه مبلغی، از محل آموزش یازدید کرده، پروانه ها و سوابق آنها را رویت کنید.

در صورت عدم امکان بازدید حضوری از محل و اعتبار سنجی آموزشگاه مربوطه، اطلاعات آنها را از فنی حرفه ای استان خود استعلام نمایید.

» سوالات خود را درباره نحوه اعتبار سنجی آموزشگاه ها زیر این پست کامنت کنید «

مدرسه قهوه ایران با مجوز رسمی از وزارت کار و سازمان فنی حرفه ای

مدرسه قهوه ایران ، اولین فضای آکادمیک رسمی در حوزه ی قهوه و صنایع غذایی وابسته در ایران است که در پایان تمامی دوره های آموزشی خود ،مدرک رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به هنرجویان اعطا می نماید. تفکر شکل گیری مدرسه قهوه ایران ، ریشه در 33 سال سابقه ی کاری مدیریت این مجموعه آقای علی زعفری در صنعت قهوه، کافی شاپ و صنایع وابسته دارد که در حال حاضر نایت رئیس اتحادیه آبمیوه بستنی و کافی شاپ تهران است.

مدرسه قهوه ایران یکی از مجموعه های زیر نظر هلدینگ آرگو است.

هلدینگ آرگو در سال ۱۹۹۸ میلادی کار خود را در زمینه آموزش ،تجهیز و راه اندازی در صنعت هرکا ( هتل، رستوران، کافه ) آغاز نمود و در طی این سال ها تعداد زیادی پروژه در ایران و کشورهای همسایه راه اندازی کرده و بیش از 25000 هزار نفر نیروی کار آموزش دیده متخصص به صنعت هرکا در سراسر دنیا معرفی کرده است.

خیلی ساده میتوانید تمام مدرکهایی که مدرسه قهوه ایران ارائه میدهد را استعلام نماید.

اولین مدرکی که مدرسه قهوه ایران پس از پایان هر دوره ارانه میده مدرک داخلی بوده و صرفا گواهینامه حضور در دوره آموزشی می باشد. که صد در صد در کشور های مثل چین ، امارات ، ترکیه ، آذربایجان، قطر ، عمان و … قابل ارائه می باشد.

مدرک مهارت فنی حرفه ای ؛ مدرک فنی حرفه ای که با معرفی به سازمان فنی حرفه ای و گذراندن آزمون آنلاین و آزمون عملی دریافت خواهید کرد.

مدرک فنی حرفه ای در 160 کشور قابل ارائه می باشد.

گواهینامه های سمیناری مانند ( INT ، NOBLE ، WTG و … ) این گواهینامه ها، گواهی حضور در دوره آموزشی یوده و به درخواست آموزشگاه از موسسه های بین المللی صادر می شود و صرفا برای ارائه رزومه کاری مفید میباشد.

دوره های تخصصی مدرسه قهوه ایران و خانه باریستا ایران با ارائه مدرک بین المللی مورد تایید “وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی” و سازمان فنی حرفه ای کشور، قابل ترجمه، دارای امتیاز مهاجرت و درخواست ویزای کار در سراسر جهان

تمام دوره های ما بصورت عملی، تکرار و تمرین زیاد بوده و با بروزترین دستگاهها انجام می شود.

باید بدانید که بر اثر “تکرار و تمرین” درست، تبحر ایجاد می‌شود، با توجه به این قانون، تمرین و تکرار در یادگیری و پایداری آن تأثیر فراوانی دارد؛ زیرا برای عملی شدن کاری نیاز به تمرین و تکرار بیش‌تری است تا آن عمل زودتر به صورت مهارت و عادت درآید.

جواب این سوال خیر است.

تیکه کلام کلاهبردارها و آموزشگاه های غیر مجاز 

ایران تحریم هستش ، اصلا مدرک بین المللی باریستا تو ایران نداریم ، فنی حرفه ای هم اصلا بدرد نمیخوره، مهاجرت میخوای بکنی باید بری خارج از ایران اول دوره ببینی 

پاسخ : اولا انجمن قهوه تخصصی یک سازمان غیرانتفاعی و مبتنی بر عضویت است که نماینده هزاران متخصص قهوه، از تولیدکنندگان تا باریستاها در سراسر جهان است. و هیچ ربطی به سازمان بین المللی کار ندارد. ILO – International Labour Organization  ( نظرات خودتون رو کامنت کنید )

دوره ای که برای دریافت مدرک باریستایی انتخاب می کنید حتما در آموزشگاهی باشد که کارگاه های مجهز به جدیدترین تجهیزات و امکانات روز و استاندارد برای آموزش باریستا را دارند .

از اساتید مجرب و مسلط به سرفصل های آموزش انجمن قهوه تخصصی بهره می برند.

مجوز قانونی از سازمان فنی حرفه ای کشور برای صدور مدرک مهارت باریستا ( متصدی کافی شاپ ) را دارند.

خیلی مهم :: ما بیش از 30 سال تجربه آموزشی در حوزه قهوه، باریستا و مدیریت کافی شاپ را داریم و اکثر آموزشگاه ها و موسسات “مجاز” و غیر مجازی که در این حوزه فعالیت می کنند را کاملا می شناسیم، لذا مطالب فوق از روی آگاهی کامل به این صنف نوشته شده است.

تقریبا تمام گواهینامه هایی که در ایران صادر می شوند، گواهینامه های داخلی هستند و گواهینامه بین المللی نیستند، این گواهینامه ها از طرف نمایندگی های ایران شرکت های بین المللی صادر می شود و البته معتبر هم هستند.

البته برخی از شرکت ها که مجوز فعالیت از سازمان مربوطه ندارد و فقط از طریق سایت ها و شبکه های مجازی فعالیت می کنند صد در صد کلاهبردار هستند.

به جرات می توان گفت ثبت و رجیستر شدن گواهینامه های آموزشی اصلا مهم نیست و معمولا شرکت های بزرگ به این موضوع اهمیت نمی دهند، البته شاید از شرکت صادر کننده استعلام کنند که آیا فرد در دوره شرکت کرده است یا خیر.

پس رجیستر شدن تنها یک مزیت اضافه برای هنرجو می باشد و اهمیت چندانی ندارد.

به جرات می توان گفت که در سالهای اخیر نسبت حضور خانم ها و آقابان در دوره های ما یکسان بوده و فقط در بعضی دوره ها مٌثل تعمیرات آقایان بیشتر و در کیک و صبحانه خانم ها بیشتر بودند.

خانم ها در دنیا باریستا های موفقی هستند.

نمایندگی های مدرسه قهوه ایران

مدرسه قهوه ایران | نمایندگی تبریز

نمایندگی تبریز

 • کد نمایندگی : 110
 • شماره همراه : 09358289939
 • شماره تماس : 04136681360
 • آدرس : آذربایجان شرقی – تبریز

اطلاعات بیشتر


مدرسه قهوه ایران | نمایندگی اصفهان

نمایندگی اصفهان

 • کد نمایندگی : 111
 • شماره همراه : ۰۹981204221
 • شماره تماس : ۰3132370628
 • آدرس : اصفهان – خیابان کاشانی

اطلاعات بیشتر


مدرسه قهوه ایران | نمایندگی شیراز

نمایندگی شیراز

 • کد نمایندگی : ۱12
 • شماره همراه : ۰۹902385520پ
 • شماره تماس : 02188279500
 • آدرس : شیراز روبروی باغ ارم

اطلاعات بیشتر


مدرسه قهوه ایران | نمایندگی مشهد

نمایندگی مشهد

 • کد نمایندگی : ۱13
 • شماره همراه : 09902385520
 • شماره تماس : 02188279500
 • آدرس : مشهد

اطلاعات بیشتر


بله، بعد از پایان هر دوره مدرک معتبر از خود مدرسه قهوه ایران به هنرجویان تقدیم می شود و هنرجویانی که دوره را با موفقیت به پایان رسانده اند، به آزمون کتبی و عملی فنی حرفه ای معرفی شده و پس از کسب نمره قبولی، مدرک فنی حرفه ای از سازمان فنی حرفه ای کشور دریافت خواهند کرد.

بله از 13 به بالا

تمامی افرادی که 13 سال به بالا داشته باشند؛ می توانند در همه دوره های این آموزشگاه شرکت کنند.

ما از 13 سال تل 90 سال هنرجو داشتیم

دوره مدیریت کافی شاپ مدرسه قهوه ایران، این روزها فرهنگ کافه و کافه نشینی و کافی شاپ در ایران هر روز بیشتر از دیروز در حال جا افتادن است، و تعداد افرادی که علاقه مند به وارد شدن به این صنعت و راه اندازی کافی شاپ یا جویای کار در کافی شاپ ها هستند رو به افزایش است.

دوره مدیریت کافی شاپ زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور دوره ای است که افراد را به طور تخصصی آموزش داده که بتوانند در صورت داشتن سرمایه اولیه، کافی شاپ خودشان را راه اندازی کنند و یا به عنوان کافی من (باریستا) در کافه ها و کافی شاپ ها شروع به کار کنند. کسانی که قصد مهاجرت دارند و به دنبال شغلی پر درآمد در کشور مقصد هستند با کسب تخصص در دوره کافی شاپ فنی حرفه ای و گرفتن مدارک قابل ترجمه برای سفارتخانه ها به اهداف خود برسند.

یکی از مهمترین مراحل دریافت پروانه کسب ، مدرک فنی و حرفه ای است.
برای دریافت جواز کسب ابتدا شما باید یک مدرک فنی حرفه ای از آموزشگاه معتبر داشته باشید.

برای اخذ  مدرک فنی حرفه ای باید در یکی از دوره های فنی و حرفه ای مدرسه قهوه ایران شرکت کنید.

پس گذراندن دوره آموزشی، باید در آزمون عملی و تئوری شرکت کرده و نمره قبولی را کسب کنید.

برای دریافت مجوز کسب با مدرک فنی حرفه ای و آشنایی با کلیه قوانین و مقررات اخذ پروانه کسب، می توانید با مدیریت مدرسه قهوه ایران به صورت رایگان بعد از دوره مشورت نمایید.

ضمانت ما این است که تمام اتحادیه های کشور مدرک مدرسه قهوه ایران را تایید کنند.

تیم مدرسه قهوه ایران و خانه باریستا ایران

مدیریت مدرسه قهوه ایران، برای افزایش سطح بهره وری و کارآمدی مجموعه از اکثر آکادمی‌های مطرح دنیا بازدید نموده و در دوره های آنها شرکت کرده است.

با مجوز از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور فعالیت می کند و جندین سال پیاپی یکی از بهترین آموزشگاهای کشور است.

این مجموعه موفق شده است با تلفیق فضای آموزش تئوری و عملی در بستری مناسب، کیفیت آموزش را بالا برده و استاندارد‌های خود را به سطح جهانی برساند.

مدرسه قهوه ایران دارای ورکشاپ‌های تخصصی، شامل سالن کنفرانس و کارگاه‌های مجهز به ابزار و تجهیزات آموزشی روز دنیاست.

مجموعه‌ای از برجسته‌ترین اساتید کشور در برگزاری دوره‌های حضوری و آنلاین مدرسه قهوه ایران حضور دارند.

اساتید مدرسه قهوه ایران معتبرترین مدرک قهوه (انجمن تخصصی قهوه اروپا SCAE)، در سرفصل‌های باریستا، بروئینگ، رُست قهوه، گرین بین و سنسوری را دارا می‌باشند و دیپلم قهوه را از انجمن تخصصی قهوه اروپا دریافت کرده اند. (SCAE Coffee Diploma)، در بخش آموزش نوشیدنی‌های سرد و میکسولوژی نیز مدرک بین المللی از مدرسه بارتندری اروپا را دارند.

در پایان دوره هنرجویانی که  جویای کار هستند به بهترین کافی شاپ ها، رستوران ها و هتل های ایران معرفی خواهند شد.

معرفی مستقیم به کار توسط سایت کافه نید ( این سایت یکی از یزرگترین خدمات مدرسه قهوه ایران بحساب می آید)

www.cafeneed.com

كافه نيد نيازمنديهاي هتل ، رستوران و كافي شاپ – هُرِكا

Cafe Need | کافه نید – آگهی های رایگان استخدام باریستا، کافی من، ویتر، آشپز، گارسون، مدیر، کارگر ساده و … – آگهی استخدام نیروی کار جهت هتل ها، کافی شاپ ها، رستوران ها و صنایع وابسته – آگهی خرید و فروش لوازم و تجهیزات نو و کارکرده – آگهی خرید، فروش، رهن، اجاره و مشارکت در رستوران، کافی شاپ، هتل – آگهی جویای کار جهت هتل ها ، کافی شاپ ها ، رستوران ها و صنایع وابسته – آگهی ارائه خدمات جهت هتل ها ، کافی شاپ ها ، رستوران ها و صنایع وابسته

بله، شما می توانید با مراجعه حضوری به یکی از نمایندگی های مدرسه قهوه ایران و یا بصورت تلفنی از مشاوره تخصصی رایگان بهره مند شوید.

پس از معرفی دانشجو برای آزمون فنی و حرفه ای، ابتدا آزمون کتبی(تستی) و سپس آزمون عملی انجام می شود. پس از قبولی نهایی، مدرک رسمی از طرف سازمان فنی و حرفه ای صادر می گردد.

به طور کلی مدارک فنی و حرفه‌ای بین المللی بوده و در تمام کشورهای عضو سازمان ILO معتبر است. همه کشورهای توسعه یافته یا در حال توسعه، عضو این سازمان هستند که تعداد آن‌ها به بیش از 160 کشور در جهان می‌رسد. به طوری که هر فرد دارای مدرک فنی در کشورهای مذکور می‌تواند با ارائه آن، مشغول به کار

بله، کلیه نمونه سوالات موجود در بانک سوالات مجموعه ما بصورت رایگان در اختیار هنرجو قرار می گیرد.

بله، شما می توانید مدرک فنی و حرفه ای را در هر دارالترجمه ای، ترجمه رسمی (با مهر وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه) نموده و بعنوان یک مدرک بین المللی جهت مهاجرت یا ادامه تحصیل در خارج از ایران استفاده نمایید.

مدرسه قهوه ایران در حال حاضر خوابگاه اختصاصی ندارد.

هنرجویانی که از سایر شهرها در دوره مدرسه قهوه ایران شرکت می کنند به خوابگاه های دانشجویی مخصوص برای خانم و آقا ، معتبر زیر نظر وزارت علوم معرفی میشوند.

هزینه خوابگاه به عهده هنرجو می باشد.

ما تضمین می کنیم ، 100 درصد هنرجویانی که قصد دارند وارد عرصه ی کسب و کار شوند، پس از گذراندن دوره کارورزی در کافی شاپ از طریق سایت کافه نید که یکی از سایت های مدرسه قهوه ایران است به بهترین کافی شاپ ها ، رستوران ها و هتل های ایران معرفی خواهند شد.

مدرسه قهوه ایران پیشرو در حوزه مهارت آموزی و توسعه اشتغال در صنعت هرکا ( هتل، رستوران، کافه ) و مخصوصا صنعت قهوه کشور ماموریت خود را در توسعه اشتغال و کار آفرینی از طریق آموزش های مهارت محور می داند.
با ما به هدفت نزدیکتری…

برای رسیدن به موفقیت کافیست بهانه ها را کنار بگذارید.

تعهدات ما همیشه پا برجاست: ما در کنار شما هستیم

اعتبار مدرک فنی حرفه ای نه تنها در سطح کشور بلکه در سطح جهانی مطرح است که شما پس از دریافت آن ها می توانند به راحتی برای مهاجرت و اخذ اقامت در 160 کشور خارجی اقدام نمایید.
ما تا مرحله آخر در کنارتون هستیم.