بلاگ

راهنمای شروع یک کافی شاپ از صفر تا صد

Starting a coffee shop from zero to one hundred – شروع یک کافی شاپ از صفر تا صد

Starting a coffee shop from zero to one hundred - شروع یک کافی شاپ از صفر تا صد

در این یادداشت سعی داریم مواردی که شما برای راه اندازی یک کافی شاپ نیاز دارید را برای شما به صورت کامل توضیح دهیم.

هزینه

در مورد هزینه باید بگوییم هزینه های تمام بخش هایی که برای راه اندازی کافی شاپ، یک رستوران، یک فست فود لازم است را نمیتوان به طور دقیق برآورد کرد و گفت در نتیجه همه سئوالاتی که در زمینه هزینه مطرح می‌شوند یک پاسخ مشترک دارد و آن این است بستگی دارد قیمت دقیقی نمی‌توان داد.

هزینه کافی شاپ

به طور مشخص شما قبل از شروع کسب و کار خود در این صنعت باید سرمایه مورد نظر را برآورد کرده و جذب سرمایه را انجام دهید. در این صنعت سرمایه بسیار بسیار حائز اهمیت است چرا که اگر سرمایه شما کمتر از حد مورد نظر باشد شما را با مواردی رو به رو خواهد کرد و اگر سرمایه شما از حد معمول بیشتر باشد برای شما باعث استهلاک منابع مالی خواهد شد. در نتیجه ما به شما پیشنهاد میکنیم شما از خدمت مشاوره ای به صورت کامل و جامع استفاده کنید. مشاوره ای که دربرگیرنده نیازهایتان است.

اهمیت مکان در راه اندازی کافی شاپ

یکی دیگر از مسائل مهم در راه اندازی کافی شاپ مکان است .و مکان جزء مواردی است که همه عوامل را می‌تواند تحت تاثیر قرار دهد. و تصمیم به انتخاب مکان و خود مکان یکی از حیاتی ترین تصمیم هاست. و ما قبل از انتخاب مکان باید به عوامل مهمی توجه کنیم که ما سعی می‌ کنیم به اختصار برای شما شرح دهیم.

عاملی چون طرح و اندازه مکان کافی شاپ

عواملی چون طرح اندازه، در انتخاب مکان بسیار مهم است. شما باید توجه داشته باشید. شما باید توجه داشته باشید مکان مورد نظر و محوطه و محله ‌ی اطراف آنهاست. باید دقت کنید که آن مکان برای تحقق بخشیدن به انتظارات شما مناسب باشد. حتما قبل از انتخاب مکان برآورد هزینه کنید آیا پول کافی برای خرید و اجاره مکان مورد نظر دارید.

بهترین مکان کافی شاپ

مشتریان کافی شاپ شما

مشخص کنید که مشتریانتان چه کسانی هستند. چون تمام کسانی که قهوه می‌نوشند نمی‌ توانند مشتری شما باشند. پس از آن دقت کنید که مشتریانتان در کدام مکاه‌ها رفت و آمد می‌کنند. و در نهایت شما باید جاییرا انتخاب کنید که در معرض دید مخاطبانتان باشید.  ورود و خروج آسان و در معرض عابران پیاده بودن راحتما باید در نظر بگیریم. میزان ترافیک، در طرح ترافیکی بودن، …به طور کلی مناطقی که نزدیک به دانشگاه یا مرکز خرید است همیشه گزینه خوبی برای انتخاب مکان است.

قیمت گذاری در کافی شاپ

قیمت یکی از پارامتر های بسیار مهم برای درک مشتریان نسبت به خدمات کافی شاپ ها است. و مشخص کننده‌ی تعیین موقعیت از لحاظ بازاریابی و جایگاه کافی شاپ شما در بازار است. قیمت به طور مستقیم بر تصور مشتریان نسبت به خدمات کافی شاپ شما تاثیر دارد. به همین دلیل انتخاب مکان ، تصمیم گرفتن درباره قیمت از نکات مهم و استراتژیک کافی شاپ ها است. چون که

  • قیمت یک عامل برای جذب مشتری است.
  • قیمت یک پارامتر تعیین کنده برای سود خالص کافی شاپ است.
  • قیمت تاثیر مستقیم بر تصمیمات استراتژیک صاحبان کافی شاپ دارد.

 

قیمت گزاری در کافی شاپ

 

مشتری که وارد کافی شاپ شما می‌شود اول دکوراسیون شما را می‌بیند. در دومین نگاه منو و قیمت را . در بسیاری از بررسی ها مشخص شده است که دلیل شکست کافی شاپ ها را قیمت گزاری نامناسب دانسته اند . در نتیجه شما که در فکر راه اندازی کسب و کار خود در صنعت کافه و کافی شاپ هستید باید از یک مشاور متخصص با توجه به شرایط خودتان کمک بگیرید.

بودجه بندی تبلیغات در کافی شاپ

در تبلیغات این که شما چقدر پول خرج کنید بسیار مهماست و مهمتر از آن این است که شما چطور پول خرج می‌کند یکی از عناصر مهم در تبلیغات خلاقیت است یعنی ما کاری را انجاممی‌دهیم که دیگران انجام نمی‌دهند این از آن نکاتی است که صاحبان کافی شاپ آن را رعایت می‌کنند. همه افرادی که در این صنعت هستند از تکنیک‌های مشابه و تبلیغات مشابه استفاده می‌کنند. شما باید برای تبلیغات خودتان تصمیمات اساسی بگیرید مثل مشخص کردن اهداف، پول، پیام، رسانه و در نهایت ارزیابی.

ما در ابتدا باید برای تبلیغاتمان بودجه بندی کنیم یعنی تصمیم بگیریم که چه مبلغی را برای چه تبلیغاتی در نظر بگیریم. چون اگر مبلغ کمی را برای تبلیغاتتان در نظر بگیرید یعنی بخشی از مشتریان خودتان را از دست داده اید و تبلیغ بیش از حد هم خرج بیهوده است و ما باید برای هزینه تبلیغات خودمان به این نکات توجه کنیم.

تبلیغات کافی شاپ

در چه مرحله ای از کار خودتان هستید؟

چه سهمی از بازار را در اختیار دارید؟

رقبای شما در چه وضعیتی هستند؟

تمرکز بر مشتریان ……

و هسته اصلی تبلیغات بر این اساس است که در ابتدا شما با طراحی پکیج های تبلیغاتی و ژتون های تبلیغاتی خود مشتری های جدید جذب کنید و از آن مهمتر بتوانید مشتریان فعلی خود را با جذب رضایتشان حفظ کنید.

 مشاوره رایگان جهت راه اندازی کافی شاپ در مدرسه قهوه ایران

چشم انداز مدرسه قهوه ایران منطبق بر آموزش نیروی کار حرفه ای، رضایت مندی بیشتر مشتریان کافه ها، ترویج و بروزرسانی فرهنگ کافی شاپ و قهوه در کشور و بالابردن کیفیت محصولات کافه ها است که تاکنون توانسته روند رو به رشدی در نیل به این اهداف داشته باشد. مشاوران مجرب مدرسه قهوه ایران اولین مدرسه قهوه با بالاترین درصد در اشتغال زایی، کارآفرینی، و راه اندازی کافی شاپ اینجاست تا دقیق ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار دهد.

 راه اندازی کافی شاپ

راه های تماس:

شماره تماس:

۰۲۱۸۸۲۷۹۴۰۰

۰۲۱۸۸۲۷۹۵۰۰

۰۹۱۲۴۱۶۳۹۵۴

۰۹۹۰۲۳۸۵۵۲۰

تلگرام:

iranbaristahouse

iranschoolcoffeee

اینستاگرام:

iranbaristahouse

iranschoolcoffeee

سایت:

www.coffeeeshop.com

www.irancoffeeschool.com

آدرس آموزشگاه: تهران، اتوبان شیخ فضل‌الله نوری جنوب، خیابان سازمان آب، نبش شرقی خیابان حاجی پور امیر، پلاک ۲۶

مطالب مرتبط :

– آموزش قهوه ، باریستا و مدیریت کافی شاپ

– آموزش تخصصی لاته آرت – طراحی روی قهوه

– آموزش تخصصی صبحانه

– آموزش تخصصی قهوه های دمی | موج سوم

– دوره ی آشپزی تخصصی فست فود و پیتزا – ایتالیایی و آمریکایی

– آموزش تخصصی نوشیدنی های سرد | میکسولوژی مولکولی

– آموزش تخصصی رُست قهوه – برشته کاری قهوه

– آموزش تخصصی کیک و شیرینی کافی شاپی – آموزش شیرینی پزی

– آموزش تخصصی مدیریت کسب و کار کافه و رستوران

– دوره آمادگی جهت شرکت در مسابقات قهوه ، باریستا و لاته آرت

با کلیک رو عکس زیر نمونه ویدیوهای آموزشی را در کانال آپارت ما مشاهده نمایید

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

مشاوره رایگان شبانه روزی
از طریق واتساپ ارسال کنید